Активісти РНС Сумщини вимагають проводити тендерні закупівлі товарів на суму від 50 тис грн, послуг – від 200 тис грн

Активісти пропонують розпорядникам бюджетних коштів та комунальним підприємствам Сумської міської ради при здійсненні закупівлі товарів, вартість яких є більшою за 50 тис грн та послуг, вартість яких є більшою за 200 тис грн, використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товарів, надавача послуг та виконавця робіт для укладення договору за процедурою, встановленою Законом України «Про публічні закупівлі".

Про це повідомляє прес-служба «РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» на Сумщині.

«Проведення бюджетних коштів не на тендерній основі, а за прямими домовленостями несе в собі величезні корупційні ризики», - говорить член політради Сумської міської організації партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Андрій Фролков.

Також Андрій Фролков наголосив на тому, що необхідно заборонити використання поняття «динамічної ціни», тобто ціни, яка може неконтрольовано змінюватися. «Наприклад, будівництво колектору на момент підписання договору передбачало 25 мільйонів гривень,а зараз ціна змінилася до 51 мільйону гривень».

За словами Андрія Фролкова, активісти вже вимагали змінити допорогові закупівлі, але минулого разу Сумський міський голова погодився лише «рекомендувати» такі зміни, а рекомендаціям розпорядники бюджетиних коштів не послідували.

Зазначимо, що члени громадсько-експертної комісії Сумської міської ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку проаналізували закупівлі, що здійснювалися за бюджетні кошти в 2017 році. На основі цього аналізу був підготовлений проект рішення про зміни у здійсненні допорогових закупівель.

Наразі закупівлі відбуваються через проведення тендерів лише в тих випадках, коли вартість товару є більшою за 200 тисяч гривень, а вартість послуги – більшою за 1,5 мільйони гривень.

Такий високий поріг призвів до того, що виконавчий комітет Сумської міської ради у 2017 році через тендери провів лише 12% закупівель, а 7,5 мільйонів гривень було витрачено за прямими домовленостями. Департамент інфраструктури міста витратив без тендерів майже 104 мільйони гривень на ремонти житлового фонду. Управління капітального будівництва не провело жодної процедури за тендерами, а це так звані «євродвори». КП «Міськводоканал» провело тендери лише на 6% витрачених коштів, КП «Електроавтотранс» - на 10%.

Проект рішення буде винесено на голосування на наступному засіданні сесії Сумської міської ради, що відбудеться 23 травня.