Активіста РНС, який 5 місяців сидів за гратами за зустріч Саакашвілі у Шегинях відпустять під заставу

Активіста РУХУ НОВИХ СИЛ з Прикарпаття учасника АТО Олександра Бурцева, який вже 5 місяців сидить за гратами за те, що зустрічав Михайла Саакашвілі на українсько-польському кордоні, відпустять під заставу. 

Відповідне рішення про продовження терміну тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 105 720 грн сьогодні ухвалив Мостиський районний суд у Львівській області, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

«Суд нарешті почув наші доводи, що неспівмірно тримати під вартою особу за нібито нанесення синяка в область коліна прикордоннику. Звісно, розмір застави міг би бути менший, але це все одно перемога, адже за день-два, після реєстрації відповідних документів про внесення застави, Олександр зможе повернутись додому», - пояснила адвокат Валерія Коломієць.

Олександр Бурцев є інсулінозалежним, він хворіє на цукровий діабет і потребує належного харчування та лікування. У залі суду він повідомив, що зараз його денна доза інсуліну становить 72-75 одиниць, а цукор під час судового засідання був в рази підвищений.

«Якщо особа хвора на цукровий діабет змушена щоденно примати дозу інсуліну у вигляді 60 одиниць, ця особа апріорі не може сидіти у в’язниці. Кожне чергове судове засідання – це удар по здоров’ю Олександра, оскільки адреналін також впливає на рівень цукру. Перебування під вартою - це знущання та тортури над людиною», - відзначила Коломієць.

«Ми доб’ємось справедливості. Правда восторжествує. Вода точить камінь, отак по-трохи ми все одно переможем», - прокоментував рішення суду Бурцев.

Адвокат Валерія Коломієць повідомила, що тепер суд перейде до розгляду справи Бурцева по суті, наступне засідання відбудеться 13 березня. Наступного дня, 14 березня відбудеться суд по Давіду Сакварелідзе у справі перетин кордону 10 вересня 2017 року.

 Нагадаємо, Олександра Бурцева затримали 11 вересня, силовики у цивільному вдерлись до його помешкання та відвезли у відділення поліції у Львові. Йому була обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.