Адвокати запевнили, що мають достатньо підстав для того, аби Саакашвілі надали додатковий захист від екстрадиції

Екстрадиція Михайла Саакашвілі є незаконною, адже Україна вже двічі відмовляла Грузії у його екстрадиції і зараз для цього немає жодних правових підстав, тому ДМС повинна надати йому додатковий захист.

Про це заявив Михайло Саакашвілі та його захисники перед судовим засіданням в Окружному адмінсуді міста Києва з розгляду його позову до ДМС у Київській області щодо відмови у наданні додаткового захисту.

"У нас є достатньо підстав, щоб позов Михайла Саакашвілі до ДМС, поданий ще 2 місяці тому був задоволений і ДМС в Київській області має підготувати пакет документів для надання Саакашвілі статусу особи, що потребує додаткового захисту від можливої екстрадиції в Грузію", - зазначив адвокат Руслан Чорнолуцький.

Михайло Саакашвілі нагадав, що Україна вже двічі відмовляла Україні в екстрадиції Саакашвілі.

"Екстрадиційна перевірка зараз триває, але що перевіряти? Україна вже двічі відмовляла в екстрадиції, і зараз Генпрокуратура не може знайти причин для того, щоб мене екстрадувати. Європейський суд вважає це політичним переслідуванням, вони зараз не розуміють які легальні фактори змусили Україну змінити свою думку. Те, що вони змунили думку зрозуміло, і це тому, що я для них небезпечний політично", - заявив Саакашвілі.

Він наголосив, що немає жодних юридичних підстав для його екстрадиції.

"В правовому сенсі вони не мають право мене позбутись, бо немає таких документів, підстав, юридичних норм. Зараз вони хочуть щось знайти. Я наперед знаю рішення цього суду, але я прийшов сюди, щоб захистити свої права і створиити прецедент, що ми проста так не здаємось", - наголосив Саакашвілі.

Нагадаємо, після перетину кордону 10 вересня Михайло Саакашвілі звернувся до ДМС про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту від можливої екстрадиції в Грузію. 1 листопада Управління ДМС в Київській області відмовило у наданні Саакашвілі такого статусу, що зараз лідер «РУХУ НОВИХ СИЛ» оскаржує в Окружному адмінсуді міста Києва.