Адвокати: Розслідування справи проти Саакашвілі проводить заангажована група прокурорів в інтересах Луценка

Група прокурорів, яка здійснює розслідування у кримінальному провадження проти Михайла Саакашвілі діє в інтересах Генпрокурора Луценка і зумисне порочить честь і гідність Саакашвілі. 

Про це завили адвокати Саакашвілі на судовому засіданні з обрання запобіжного захисту та подали клопотання про відвід цієї групи прокурорів, повідомляє прес-служба партії "РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі".

Адвокат Руслан Чорнолуцький зазначив, що докази обвинувачення в клопотанні про запобіжний захід збирались в незаконний спосіб.

«5 грудня коли намагались викрасти Саакашвілі з квартири, Луценко підписав заяви про визначення групи прокурорів в кримінальному провадженні, що інкримінується підзахисному. Справа була внесена в ЄДР 4 грудня, за день до активних подій. Ст 256 КК, яка інкримінується Михайлу Саакашвілі підпадає під підслідність Нацполіції. Це значне порушення, що справа знаходиться під особистим контролем Луценка. Він вийшов за межі повноважень. Дана справа сфабрикована, під контролем ГПУ, вважаєм за доцільне заявити про відвід цієї групи прокурорів», - зазначив Руслан Чорнолуцький.

Адвокат Валерія Коломієць звернула увагу на те, що групою прокурорів постійно порушується презумпція невинуватості Михайла Саакашвілі, а досудове розслідування здійснюється самою групою прокурорів, а не слідчими.

«5 грудня Луценко мав публічний виступ о 12.00. В той же час прокурор Гаврущак зареєстрував кримінальне провадження проти Саакашвілі. Луценко відкрито почав розказувати про те, що нібито Саакашвілі вчинив злочини і став демонструвати матеріали досудового розслідування. Прокурор на словах заявив, що надав дозвіл на розголошення цієї інформації. Але таке розголошення набуває систематичний характер. Група прокурорів чи то через тиск, чи власну ініціативу співпрацює з Луценко, щоб порочити честь і гідність Саакашвілі», - наголосила адвокат.

«Більше того, не здійснено жодної слідчої дії, жодна з підозр не підписана слідчим. Група прокурорів ГПУ самостійно здійснює розслідування без участі слідчих, що є порушенням. Більше того, є систематичне порушення права на захист, сьогодні зранку Саакашвілі намагались вручити клопотання про запобіжний захід без участі захисників. Це все свідчить про те, що в групи прокурорів є власні інтереси у вирішенні кримінального провадження», - додала Коломієць.

Втім таке клопотання про відвід групи прокурорів, які, на переконання адвокатів, є заангажованими та неупередженим, суддя Лариса Цокул відхилила.