Адвокати назвали факти фальсифікації справи проти Саакашвілі

Підробка свідчень «Вовка» та «Зайця», недопуск адвокатів до Саакашвілі, систематичне порушення кримінально-процесуального кодексу та інші фальсифікації з боку прокуратури у справі Саакашвілі викрила адвокат Михайла Саакашвілі Валерія Коломієць під час судового засідання, на якому мають обрати запобіжний захід лідеру РНС. 

Зокрема Валерія Коломієць заявила, що 5 грудня відбулось викрадення Михайла Саакашвілі, протокол про начебто його затримання був підробленим.

«Затримання особи відбувається після того, як вона вчинила злочин. Який саме злочин вчинив Саакашвілі в 6 ранку в себе вдома- невідомо. Зранку, зайшовши до помешкання Саакашвілі, його просто викрали. Протокол про затримання не відповідає вимогам кримінально-процесуального кодексу. Більше того, 5 грудня об 11.10 ГПУ внесла в ЄРДР відомості про кримінальне провадження у част.2 ст. 256. Відповідно до вимог КПК повідомлення про підозру має бути вручене в день складення в руки особі. Воно було відправлено Михайлу Саакашвілі, але на наступний день, 6 грудня!!!. На основі чого ж тоді Саакашвілі був оголошений в розшук 5 грудня?», - заявила Коломієць.

Крім того, адвокат повідомила про підробку свідчень невідомих з прізвищами Вовк та Заєць.

«11 жовтня «Заєць» був допитаний вдень, і в цей час він розказує як в ніч з 11 на 12 він вперше отримав наказ від Динника передати кошти Северіону Дангадзе. Можна було б подумати що це опечатка, але ж у допиті свідка «Вовка» з 17 год до 17.30 є теж свідчення про ці події вночі. 19 жовтня Вовк та Заєць давали свідчення в проміжку з 11 до 12.30 і в своїх показах описали події вечора цього ж дня. А 28 листопада «Вовк» та «Заєць» дають свідчення щодо подій наступного дня 29 листопада», - зазначила Коломієць.

Вона звернула увагу на систематичне порушення права на захист Михайла Саакашвілі, зокрема і вчора ввечері до нього не пустили адвокатів, і хотіли вручити друге повідомлення про підозру у порушенні вже іншої, більш м’якої частини ст. 256.

«Вчора ввечері о 18 год коли адвокатів, дружину Саакашвілі не пустили в міфічне СІЗО СБУ, туди пустили прокурорів з якимись невідомими особами, які своїми підписами засвідчили, що Саакашвілі відмовляється отримувати повідомлення про підозру, він вже неодноразово заявляв, що без адвокатів не буде отримувати ніякі документи. В цьому повідомленні про підозру вже йдеться про порушення част.1 ст 256, яка є м’якшою ніж част.2, про яку йшлось у першому повідомленні. У влади немає доказів цієї справи, вони не знають чим аргументувати свою підозру і вирішили її перекваліфікувати на більш м’яку .Вони зробили це ввечері без адвокатів спеціально, щоб адвокати не розказали ЗМІ як Генпрокуратура захоплювала, викрадала, незаконно оголошувала у розшук Саакашвілі, а потім не знайшла доказів», - заявила Коломієць.