Адвокат Саакашвілі заявив про відвід суддів у справі додаткового захисту, яких змінили напередодні суду

Адвокат Михайла Саакашвілі подав заяву про відвід суддів Київського апеляційного адміністративного суду у справі позову Саакашвілі до ДМС у Київській області, двох з яких переобрали до складу колегії лише вчора. Судді частково задовольнили дане клопотання та передали розгляд заяви в КААС іншими суддями, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

Адвокат Руслан Чорнолуцький нагадав, що на минулому засіданні 22 січня була подана заява про відвід колегії суддів Київського апеляційного суду у складі суддів Коротких, Ганечко і Літвінової. Цю заяву задовольнили частково і передали справу для визначення нової колегії суддів до КААС, де, втім, у відводі відмовили і залишили старий склад колегії. Однак вчора на сайті «Судова влада» з’явилась інформація про двох суддів – Ганечко і Літвінову змінили на інших.

«Я вчора подав запит на голову Київського апеляційного адмінсуду, щоб отримати низку документів про формування колегії суду, яким чином сформовані резервні судді, на яких законних підставахтощо. Також, аналогічний запит був направлений від ГО «Рада небайдужих». Тому сьогодні ми клопотали про перенесення засідання, щоб отримати пакет документів і ретельно вивчити його», - пояснив Чорнолуцький.

Втім, у перенесенні засідання судді відмовили і дали адвокатам всього-навсього годину на вивчення документів. Врешті, Руслан Чорнолуцький подав заяву про відвід суддів.

«У нас виникає дуже багато питань до цих суддів. Треба вивчити 30-50 аркушів документів, що потребує багато часу, ми заявили про перенесення засідання, щоб вивчити ці документи, адже ми не знаємо чому суддів змінили. Виникають підозри щодо законності формування колегії. Ми вважаємо, що вони зумисне хочуть скоротити розгляд апеляції і якнайшвидше прийняти вигідне рішення. Нам не дали можливість ознайомитись з документами, в діях суду ми вбачаємо ознаки упередженості. Тому ми подали заяву про відвід суддів, її частково задовольнили й інша колегія розглядатиме цю заяву», - зазначив адвокат.

«У нас немає наміру зловживати процесуальними правами. Ми хочемо прозорого справедливого суду, тому наше право вимагати інформацію, щоб переконатись у повноваженнях цих суддів і висловити їм довіру для розгляду апеляційної скарги», - додав Чорнолуцький.

Наступне засідання Київського апеляційного адмінсуду призначили на 5 лютого 10 год.

Нагадаємо, Михайло Саакашвілі оскаржує в суду відмову ДМС у Київській області в оформленні документів для отримання статусу особи, яка потребує додаткового захисту. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову Саакашвілі. Після цього на дане рішення були подані апеляційні скарги як стороною позивача Саакашвілі, так і стороною відповідача – ДМС у Київській області.