Адвокат пояснив чому будь-які спроби екстрадиції чи видворення Саакашвілі будуть незаконними

Будь-які спроби екстрадиції чи видворення з України Михайла Саакашвілі будуть незаконними. 

На цьому наголосив адвокат Михайла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький сьогодні під час прес-конференції, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Руслан Чорнолуцький назвав три основні фактори, які роблять екстрадицію чи видворення Саакашвілі незаконними. 

По-перше, зараз Михайло Саакашвілі оскаржує в суді дії ДМС щодо відмови йому у наданні статусу особи, яка потребує додаткового захисту.

«Михайло Саакашвілі після перетину кордону 10 вересня одразу звернувся до ДМС про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту від можливої екстрадиції в Грузію. Цю заяву в ДМС довгий час ігнорували і врешті вирішили відмовити 1 листопада. Сьогодні Саакашвілі оскаржує це в суді і через це, згідно з законодавством, він не може бути екстрадованим. Влада чинить тиск на суддів Окружного адмінсуду м. Київ, щоб вони скоріше розглянули ці судові справи. Одне таке засідання відбулось в понеділок о 8:45, без присутності Саакашвілі і адвокатів і проігнорувавши клопотання про перенесення засідання у зв'язку з допитом в ГПУ. Влада тисне і на суд який розглядатиме позов Саакашвілі до ДМС щодо відмови у наданні йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту, що відбудеться 26 грудня, є інформація, що суддям дали вказівку, щоб вони в одне засідання закінчити всі судові спори», - заявив Чорнолуцький.

По-друге, Михайлу Саакашвілі інкримінована кримінальна справа, де він має статус підозрюваного і наразі у цій справі триває досудове розслідування.

 «У зв’язку з цим, згідно з КПК прийняття рішень щодо екстрадиційної перевірки і щодо екстрадиції Саакашвілі є неможливим», - заявив адвокат.

По-третє, за словами Чорнолуцького, Україна вже двічі отримувала від Грузії клопотання щодо екстрадиції Михайла Саакашвілі у зв’язку з порушеними там кримінальними справами проти нього, і двічі Україна відмовляла.

«Два рази, і в 2014 році і в березні 2015 року Генпрокуратура відмовила в екстрадиції, посилаючись на те, що є докази, що ці кримінальні справи в Грузії є політичним переслідуванням, і екстрадиція Саакашвілі може загрожувати його здоров’ю життю і і може бути прийняте несправдиливе судове рішення. У вересні Грузія звернулась втретє. Ми не погоджуємось з екстрадиційною перевіркою, яку наприкінці жовтня розпочав Мін’юст і частину перевірки передав у прокуратуру міста Києва. Ми отримали інформацію, що ця перевірка закінчиться до кінця цього місяця», - відзначив адвокат.

Він додав, що вчора Михайло Саакашвілі подав позов до Мін’юсту та Генпрокуратури з проханням визнати незаконними дії щодо такої перевірки.

«Сподіваюсь, що незважаючи на тиск з боку влади, суд буде справедливим і неупередженим і відмовить у продовженні цієї перевірки», - заявив адвокат.

Руслан Чорнолуцький підсумував, що враховуючи всі ці фактори, екстрадиція чи видворення Михайла Саакашвілі будуть незаконним і за це нестиме відповідальність влада.