Адвокати пояснили чому Мінстр Петренко обманює щодо можливої екстрадиції Саакашвілі

Адвокат Михайла Саакашвілі, Руслан Чорнолуцький, надав доказ того, що слова Міністра Павла Петренка про відсутність перешкод для екстрадиції Саакашвілі не відповідають дійсності. 

Про відсутність перешкод для екстрадиції, за запитом з грузинського боку, Павло Петренко заявив в ефірі телеканалу "112 Україна". "Відбувся апеляційний суд у справі за зверненням Саакашвілі до Міграційної служби і це означає, що ніяких юридичних перешкод для продовження процесу екстрадиції і екстрадиційної перевірки, за запитом грузинської сторони, який надійшов до Міністерства юстиції України та Генеральну прокуратуру України, немає…», - заявив Петренко.

Руслан Чорнолуцький продемонстрував копію відповіді Міністерства юстицій на його запит, в якій Міністерство юстицій зазначає, що «відповідно до статті 587 КПК України продовжено строк екстрадиційної перевірки обставин, що можуть перешкоджати видачі (екстрадиції) Саакашвілі М.Н. до завершення розгляду у судах справ щодо позбавлення вказаної особи громадянства України та відмови в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту»

6 лютого 2018 року була подана касаційна скарга на рішення суду на користь ДМС (відмітка про прийняття датується тим же числом), а це означає що дія довідки продовжується, статус перебування Михайла Саакашвілі на території України легальний.


Тривають судові процеси щодо гроамадянства і надання статусу особи, що потребує додаткового захисту. Основою для продовження терміну дії зазначеної довідки, є копія позовної заяви (апеляційної чи касаційної скарги) з відміткою суду про прийняття, чи копії постанови про відкриття провадження у справі, належним чином оформленої судової повістки. І тому, щонайменше до завершення цих процесів, Михайло Саакашвілі не може бути екстрадований до Грузії, - пояснив адвокат.